کیا سول (Soul)

کیا سول مدل 2012 برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی خودروی نیویورک در سال 2011 به نمایش گذاشته شد. مدل جدید سول نسبت به نمونه قبلی دارای قدرت بیشتر و در عین حال 10 درصد مصرف کمتر است. کیا سول با دو پیشرانه 1.6 لیتری با قدرت تولید 135 اسب‌بخار و یک پیشرانه قویتر 2 لیتری با توان تولید 160 اسب‌بخار عرضه شده است که نسبت به مدل قبلی به ترتیب 11 و 13 درصد توان تولید بیشتری دارند.
گیربکس این خودرو نیز در مدل 6 سرعته به صورت دستی و اتوماتیک است که در این سگمنت کمتر دیده شده است. مصرف سوخت مدل 1.6 لیتری در شهر 8.4 و در خارج از شهر 6.9 لیتر در هر 100 کیلومتر است و همچنین برای مدل 2 لیتری 8.7 لیتر در شهر و 7.1 لیتر در خارج از شهر می‌باشد.
از امکانات استفاده شده در کیا سول می‌توان به سیستم UVO (که توسط Microsoft ساخته شده است)، گرمکن صندلی‌های جلو، روکش چرمی صندلی‌ها اشاره کرد.
مدلی که شرکت اطلس‌خودرو مجاز به واردات آن است، تنها مدل 1.6 لیتری با گیربکس اتوماتیک است که در مدل پایه با احتساب مالیات حدود 15 هزار پوند قیمت دارد. البته ما با وضعیت کنونی بازار، اصلا تلاش نمی‌کنیم تا حدسی برای قیمت این خودرو در بازار داخلی بزنیم(!) اما امیدواریم کیا سول با طراحی کاملا متفاوت نسبت به رقیبان داخلی، مصرف کم و تجهیزات به‌روز بتواند خودرویی مناسب برای بازار ایران باشد

/ 0 نظر / 6 بازدید