مگان در مقابل ایمپیان؟....

دو خودروی رنو مگان 2000 سی سی دنده اتومات و پروتون ایمپیان دنده معمولی از جمله خودروهایی هستند که در رده قیمتی 29 تا 31 میلیون تومان قرار دارند.

این دو خودرو که یکی تحت لیسانس شرکت پروتون در کشور تولید و دیگری توسط شرکت پارس خودرو وارد بازار کشور شده، طی یک سال گذشته با نوسانات قیمتی در بازار خودرو کشور مواجه بوده اند، به طوری که با ورود ایمپیان به ناوگان تاکسیرانی این خودرو بخشی از طرفداران خود را از دست داد و مگان نیز با آغاز تولید مدل 1600 سی سی دنده معمولی آن در کشور و توقف واردات، کاهش قیمت را تجربه کرد؛ به طوری که در حال حاضر قیمت این خودرو از 35 میلیون تومان در سال گذشته به 31 میلیون تومان در سال جاری رسیده است.
مگان 2000 سی سی همان گونه که از مشخصات آن پیدا است از موتور 2000 سی سی بهره می برد که توانایی تولید 136 اسب بخار قدرت را دارد، اما ایمپیان دارای موتور 1600 سی سی است که به واسطه آن می تواند 110 اسب بخار قدرت تولید کند.
از سوی دیگر شما با ایمپیان می توانید تا سقف  170 کیلومتر در ساعت گاز بدهید، اما مگان به شما این فرصت را می دهد که سرعت 195 کیلومتر در ساعت را نیز تجربه کنید.
همچنین با وجود آنکه مگان از موتور پرقدرت تری نسبت به ایمپیان بهره می برد و به این طریق باید از شتاب اولیه بهتری برخوردار باشد، اما این دو خودرو برای رسیدن به شتاب صفر تا صد نیازمند 11 ثانیه زمان هستند که ظاهرا این امر به دلیل سبک بودن ایمپیان نسبت به مگان است. حال نگاهی به میزان مصرف سوخت این دو خودرو حکایت از بهینه بودن ایمپیان دارد؛
به طوری که این خودرو در هر صد کیلومتر 7 لیتر بنزین می سوزاند در حالی که مگان برای طی کردن این مسافت نیازمند 7.5 لیتر بنزین است. از لحاظ تجهیزات ایمنی نیز این دو خودرو دارای ترمز ABS و ایربگ هستند که این امکانات موجب می شود که هر دو خودرو در رده خودروهای ایمن قرار گیرند. هم اکنون مگان 2000 سی سی دنده اتومات با قیمت 32میلیون تومان و ایمپیان نیز با قیمت 29 میلیون و 900هزار تومان در بازار معامله می شود.
/ 0 نظر / 16 بازدید