ابداع ناشیانه ی پارس خودرو برای رنو مگان........

 

پارس خودرو به کدام راه می رود؟
سیستم کروز کنترل یک سیستم کنترل سرعتی خودروست که در صورت فعال شدن، کنترل سرعتی خودرو را عهده دار شده و موجب تثبیت سرعت بر روی میزان از پیش تعیین شده می شود. این سیستم جزو مهمترین سیستمهای ایمنی خودروست و می بایست تمامی تمهیدات لازم جهت حفظ ایمنی در این سیستم در خصوص فعال سازی یا لغو کردن عملکرد آن صورت پذیرد.

 

اخیراً شرکت پارس خودرو بر روی خودروهای مگان خود مبادرت به ارائه یک دستاورد شگفت انگیز با عنوان کروز کنترل مگان نموده است که نشان دهنده عمق شناخت شرکت یاد شده از فرآیند تکوین محصول می باشد. شرکت یاد شده در یک اقدام ابتکاری عجیب مبادرت به نصب یک برد بسیار ساده در سوییچ ضبط خودرو مگان و تعبیه یک میکروسوییچ نموده است به قسمی که از سوییچ کنترل ضبط بتوان هم بعنوان کنترل ضبط و هم کنترل سرعت خودرو حین رانندگی استفاده نمود. در این خصوص موارد زیر مطرح است:

  • امکان استفاده همزمان از سوییچ ضبط خودرو بعنوان کنترل ضبط و کنترل سرعت خودرو کاملاً خارج از موارد ایمنی بوده و با استاندارهای صنعت خودرو مغایرت دارد.
  • در سیستم ابداعی فعلی پارس خودرو در صورتیکه اندکی کلید ضبط بیشتر فشار داده شود سیستم کروز کنترل فعال شده و کنترل سرعتی خودرو مگان از راننده گرفته می شود. در این حالت تصور نمایید که راننده از نحوه عملکرد سیستم ابداعی پارس خودرو بی خبر بوده و چه اتفاقاتی می تواند بروز یابد.
  • تغییر عملکردی سوییچ ضبط خودرو مگان از حالت کنترل ضبط به حالت کروز توسط یک کلید که در سمت چپ راننده و در نزدیکی شستی باز کردن درب موتور قرار دارد صورت می پذیرد. تصور نمایید که در هر بار تغییر عملکردی راننده می بایست خم شده و ضمن نگاه به کلید یاد شده وضعیت آن را تغییر دهد. تصور نمایید در صورت فراموشی وضعیت سوییچ توسط راننده فشار دادن شستی ضبط ممکن است سبب فعال سازی کروز کنترل شده و خودرو بخواهد به سرعت تنظیم شده در حافظه خود برود؟
  • مجموعه هزینه های سیستم ابداعی یاد شده کمتر از 30 هزار تومان می باشد. در این خصوص شرکت پارس خودرو مبلغ یک میلیون تومان از مشتریان خود اخذ می نماید. علت این تفاوت قیمت فاحش چیست و چرا سازمان تعزیرات با این اقدام خودروساز مقابله نمی کند.
  • چرا حقوق مشتریان خودرو مگان در خصوص ایمنی خودرو یاد شده نادیده گرفته شده و پارس خودرو به سادگی مبادرت پایمال نمودن حقوق مشتریان خود و ایجاد تصویری نامناسب از خودرو مگان مینماید.
  • بر چه اساس چه تست پلن و تست ریپورتی و چه تاییدیه مهندسی، شرکت پارس خودرو مبادرت به نصب سیستم یاد شده نموده است که امیدواریم مدیریت محترم عامل این شرکت در این خصوص پاسخگو باشند.

بر این اساس، مناسب ترین راهکار آن است که شرکت پارس خودرو در راستای حفظ حقوق مشتریان، نسبت به فراخوان فوری خودروهای یاد شده با سیستم ابداعی مبادرت نموده و نسبت به حذف این برد و عودت وجه اخذ شده مبادرت نماید.

 

/ 0 نظر / 17 بازدید