بزرگترین مسابقه درگ جهان [ویدئو]

بزرگترین مسابقه درگ جهان [ویدئو]

چه حسی و حالی دارد وقتی بعضی از بزرگترین سوپرکارهای جهان را به مسابقه درگ دعوت کنید! چه سوپراسپرت باشد چه اسپرت؛ مهم نیست چه خودرویی به این مسابقه دعوت می شود همه بدنبال یافتن جواب این سوال هستنند: در این گروه چه کسی از همه سریعتر است؟

اگر خاطرتان باشد سپتامبر 2011 بود که موتورترندی ها نخستین ویدئوی جنجالی خود را با نام World’s Greatest Drag Race را منتشر کردند. در قسمت اول این ویدئو 11 خودرو به مسابقه دعوت شدند؛ البته اگر یادتان نمی آید هیچ مشکلی نیست! در زیر امکان مشاهده دوباره این ویدئو فراهم شده . . .

فراموش نکنید که هدف این مسابقه جمع کردن همه سوپراسپرت ها از پاگانی گرفته تا بوگاتی و کونیخزگ و … نبود. موتور ترندی ها فقط می خواستند به این پرسش جواب دهند که سریع ترین خودرویی که در بازارشان به صورت تولید انبوه به فروش می رسد کدام است. البته موتورترند با دو مشکل دیگر هم روبرو بود؛ اول اینکه امکان دسترسی به همه اسپرت ها را نداشت و دوم اینکه اگر همه اسپرت های بازار را هم جمع می کرد بازهم فضای کافی برای تست همزمان آنها نبود.

اما موتور ترند قسمت دوم این کلیپ را نیز با 9 خودرو منتشر کرده؛ هرچند نسبت به قسمت اول، از تعداد خودروها کاسته شده و جای خالی R8 و SLS و 911 و 458 و علی الخصوص LFA کاملا احساس می شود اما درعوض چند خودروی جدید به این مسابقه دعوت شده اند تا همچنان هم دیدن این کلیپ هیجان کافی را داشته باشد. مهمان افتخاری این قسمت هم سوبارو BRZ است!

شاید دیدنی ترین لحظه این کلیپ ثانیه های اول و آخر آن باشد؛ در ثانیه های اول تنها GT-R و آونتادور هستند که به لطف سیستم محرکه AWD از همه جلو می افتند. اما قطعا ستاره این کلیپ کسی نیست به جز مک لارن 12C که برخلاف تصورمان توانست پابه پای آونتادوری حرکت کند درحالیکه 100 اسب در قدرت و 90 نیوتن متر در گشتاور کمتر از رقیب ایتالیایی اش دارد. نظر شما چیست؟

/ 0 نظر / 36 بازدید