BMW M8 برای سال 2016

هنوز معلوم نیست که بی ام و چه نقشه هایی در سر دارد اما شایعاتی که به تازگی در باواریا پخش شده حاکی از این است که سوپراسپرت تازه نفس M8 تا 2016 راهی بازار خواهد شد . . .

اگر از هواداران بی ام و هستید احتمالا به خاطر دارید که سال 2008 کمپانی با معرفی مدل M1 Concept گذشت سی سال از تولید مدل جاودانه M1 خود در گردهمایی Villa d’Este را در ایتالیا جشن گرفت اما حتما این نکته را هم می دانید که از سال 1999 که بی ام و اسپانسر این گردهمایی شده، تنها مدل های عجیب و غریب و صد البته مفهومی خود را در Villa d’Este در معرض نمایش قرار می دهد؛ مدل هایی که تقریبا هیچ امیدی به تولیدشان نیست! شاید دو خودروی Mille Miglia و رولزرویس فانتوم 101EX دو مثال بارز این موضوع باشند.

 

 

به هرحال اگرچه از قبل هم پیش بینی می شد که مدل M1 Concept به تولید نمی رسد اما در عوض کمپانی قصد دارد تا حدود سه سال دیگر سوپراسپرت جدیدی را به عنوان جانشین M1 راهی بازار کند. بی ام و نام این خودروی جدید را M8 انتخاب کرده و قرارست به عنوان نسخه تولید محدود و در جشن تولد 100 سالگی اش از آن رونمایی کند! تنها مشخصات (تایید نشده) موجود از بی ام و M8 فقط دو مورد است: یکی وجود شاسی فیبرکربنی و آلومینیومی که قرارست در مدل های نوظهور i8 هم استفاده شود و دیگری داشتن قدرتی در حدود 600 اسب بخار.

 

 

/ 0 نظر / 13 بازدید